Zaniedbane dziękczynienie

Wczoraj miałem przywilej uczestniczyć i poprowadzić Święto Dziękczynienia zorganizowane przez Fundację Chrześcijańska Inicjatywa Dobroczynna w Gnieźnie oraz Baptystyczną Akcję Charytatywną. Uczestniczyli w nim: prezb. Mateusz Wichary, przedstawiciele gnieźnieńskich instytucji państwowych oraz panowie uczestniczący w terapii wychodzenia z uzależnień w ośrodku CHID.

W słowie, jakie skierował do nas prezb. Mateusz Wichary zwrócił nam uwagę, jak ważne jest dziękczynienie, że wiara i dziękczynienie to dwa nieodzowne elementy naszego życia. Na koniec powiedział do zgromadzonych w kaplicy uczestników święta tak: „Nie ma osoby na tym świecie, która by nie miała za co dziękować”.

Był też czas świadectw i kiedy tak ich słuchałem, uświadomiłem sobie, że dziękczynienie Bogu w życiu wielu z nas (chrześcijan)  jest zaniedbane. Żyjąc z dnia na dzień, zapominamy o tym, co Bóg uczynił. Żyjemy tak, jakby wszystko nam się należało, narzekamy, zamiast być wdzięcznymi, nie zwracamy uwagi, że mamy to dzięki Bożej łasce.

Dopiero gdy coś tracimy (tak jak ma to często miejsce w życiu panów przychodzących do ośrodka) zaczynamy doceniać wartość wielu rzeczy i dziękować za to Bogu. Święto Dziękczynienia to dla nas dobre święto przypomina nam o tym wszystkim, co Bóg zrobił i robi dla nas i pomaga nam stawać się jeszcze bardziej wdzięcznymi.
Boże Słowo w wielu miejscach zachęca nas do dziękczynienia;
„Wysławiajcie Pana, wzywajcie imienia jego, Ogłaszajcie wśród ludów dzieła jego!” [BW 1 Krn.16,8]

Dziękując, nie dajemy Panu Bogu niczego; nic nie dodajemy do Jego wielkości.
-Nie jesteśmy w stanie. Nie ma w nas bowiem żadnego dobra, które nie byłoby Jego wcześniejszym darem.

#Soli Deo Gloria

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: