Społeczność z Bogiem- w jaki sposób?

W dzisiejszym wpisie posłużę się krótkim tekstem, który niedawno przeczytałem na temat społeczności z Bogiem, o której tak dużo się mówi, pisze, zachęca:

„Celem chrześcijanina jest przede wszystkim znalezienie szczęścia w Bogu, cieszenie się jego społecznością i przychylnością. Chcemy czegoś więcej niż tylko umysłowej wiedzy i poznania historii biblijnych i różnych doktryn. Pragniemy prawdziwego, doświadczalnego poznania Boga w naszym życiu codziennym. Dlatego naszym celem musi być stałe przebywanie z Nim.

Bóg jest wszędzie nie możemy uciec przed jego obecnością. On żyje w naszych sercach. Jednak jeśli Bóg cały czas jest tak blisko nas, dlaczego Go nie zauważamy? On jest, ale dlaczego my jesteśmy tak ślepi? Przezywamy większość  każdego dnia ignorując wszechobecnego Boga. Koncentrujemy się na codziennych zajęciach i od czasu do czasu meldujemy się u Boga w miarę potrzeb albo gdy znajdziemy przerwę w harmonogramie.

Co może sprawić, ze Pan przybliży się do nas i pozostanie blisko? Jakie niezbędne warunki trzeba spełnić, żeby Bóg mógł bardziej się nam objawić? W jaki sposób nasze serca mogą stać się mieszkaniem Pana?

Biblia mówi, że Bóg przybliża się do pokornych, ale pysznych rozpoznaje z daleka:

„ Tak! Choć Pan jest potężny, dostrzega uniżonego. Dumnego natomiast rozpoznaje z daleka”. [ SNP Ps. 138, 6]

A zatem przygotowujmy nasze serca na przyjęcie Go pozbywając się wszelkiej pozostałości pychy, kultywując pokornego, dziecięcego i pojętnego ducha”.*

 

Bóg jest wierny!

 

 

 

*Autor i źródło : Rick Watkins – Świeże spojrzenie na Boga i na relację z Nim

 

 

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: