Szukajmy Pana!

 

Mamy za sobą już kilka dni Nowego Roku. Pewnie wielu z nas w swoich kalendarzach wpisało zaplanowane wydarzenia, rocznice urlopy w 2018 roku. Chciałbym dziś zachęcić Cię drogi czytelniku, abyś wpisał na pierwszej stronie swojego kalendarza jedną bardzo ważną informację, która brzmi: Każdego dnia szukać Boga!

Powiedz ludziom, że odkryto na jakimś pustkowiu żyłę złota, to żadna armia świata nie zdoła powstrzymać przybyszów ze wszystkich stron świata. Ludzie ruszą na poszukiwanie skarbów, nie bacząc na niebezpieczeństwo, przepełnieni nadzieją, że to właśnie im się poszczęści.

W Bożym Słowie czytamy, że poznanie Boga jest cenniejsze niż wszystkie skarby na ziemi. Powinniśmy szukać Boga tak, jak ludzie w świecie zabiegają o bogactwo tego świata.

„Jakże miłuję Prawo Twoje: przez cały dzień nad nim rozmyślam. Twoje przykazanie uczyniło mnie mędrszym od moich wrogów, bo jest ono moim na wieki” Ps.119, 97-98 (BT)

Codzienne szukanie Boga w naszym życiu, pozwala nam stawać się mądrymi – Bożą mądrością. „Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum.  On zachowuje swoją pomoc dla prawych, jest tarczą dla tych, którzy postępują nienagannie,” Przyp.2,6-7

Zapytano kiedyś amerykańskiego pastor, ewangelisty, pisarza, założyciela Instytutu Podstawowych Zasad Życia (IBLP), znanego również z konserwatywnych nauk. Bill GOTHARD czym według Ciebie jest mądrość?- „mądrość to umiejętność patrzenia na życie z Bożej perspektywy”

W przypowieściach Salomona możemy przeczytać, że: „Błogosławiony człowiek, który znalazł mądrość”.

Każdy z nas w każdym dniu roku, staje w sytuacji, w której musi podjąć jakąś decyzję. Większość naszych dzisiejszych wyborów i podjętych decyzji będzie owocowała w naszym ziemskim życiu, jak i w wieczności i warto, aby te wybory były mądrymi decyzjami, które będą owocowały wieloma błogosławieństwami.

Szukajmy Pana w każdym dniu !

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: