Dzieci Boga

AMEN – to może być najkrótsza modlitwa.
„Wysłuchanie modlitwy przez Boga nie jest zależne od jej długości”.
Jednak Jezus zachęca nas do rozmowy z Bogiem w bardziej intymny sposób. Jezus powiedział: „Kiedy się modlisz, powiedz Ojcze nasz”. Mt 6 9-13:

„Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech będzie uświęcone twoje imię. Niech przyjdzie twoje królestwo, niech się dzieje twoja wola na ziemi tak jak w niebie. Daj nam dzisiaj naszego powszedniego chleba. I przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili. I nie wystawiaj nas na pokusę, ale wybaw nas od złego; twoje bowiem jest królestwo, moc i chwała na wieki. Amen”. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska]

Nasz Zbawiciel nie uczy nas określonej formuły, ale daje przykład, jak zbliżyć się do Boga poprzez rozmowę, tak jak byśmy rozmawiali z naszym ojcem ziemskim.
Kiedy modlimy się „Ojcze nasz” powinniśmy mieć świadomość, że należymy do Boga i zawsze możemy przyjść do Niego. Nie powinniśmy się też zrażać, jeżeli długo nie uzyskujemy odpowiedzi na naszą modlitwę. „Wytrwałość pozyskuje nawet najbardziej niechętnego, a ze strony Boga nie ma niechęci” – przeczytane.
Kiedy zaczynamy się modlić, jesteśmy jak dziecko króla, który idzie prosto pod tron swojego Ojca. Żaden strażnik Cię nie zatrzymuje, nie musisz umawiać się poprzez sekretariat. Jesteś dzieckiem Boga Ojca i masz bezpośredni dostęp do Niego, dzięki ofierze Jezusa Chrystusa.

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: