Słowo na niedzielę – przemiana nie lifting

W dzisiejszych czasach chirurgia plastyczna staje się coraz bardziej popularna i nie tylko wśród kobiet, ale wielu mężczyzn również korzysta z jej usług. Jeżeli zapytalibyśmy się klientów tych usług,  dlaczego z nich skorzystała, to większość z nich odpowiedziałaby, że chcieli poczuć się lepiej. Lifting spowodowany przez chirurga jest czasowy, po jakimś czasie znów będą musieli coś poprawić, aby poczuć się lepiej. Istnieje jednak inny sposób, aby czuć się lepiej. Na pewno sposób ten jest trwały, skuteczny, a co najważniejsze ma wpływ na wieczność.
Przemiana naszego życia, spowodowana poddaniu się Duchowi Świętemu.

Ezechiela 36,26
„Dam wam serce nowe, nowego ducha włożę w wasze wnętrze. Usunę z was serce kamienne, a dam wam serce mięsiste”.

Bóg w tym słowie przekazanym przez Ezechiela mówi nam o przemianie, która zostanie spowodowana nie naszym wysiłkiem. Jako ludzie rodzimy się z grzeszną naturą i sami nie jesteśmy w stanie się zmienić. Salomon w przypowieściach napisał tak:

Przyp. 27,22
„Choćbyś starł głupca w moździerzu tłuczkiem, razem z ziarnem, głupota go nie opuści”

Jedynie Duch Święty ma moc odmienić nasze życie, kiedy pozwolimy Mu na działanie i podporządkujemy się temu, co do nas mówi. Taka przemiana nie jest kosmetyczną i powierzchowną, ale ona dokonuje się w głębi naszego serca.
Są zmiany, które przychodzą do naszego życia szybko, natychmiast, gdy tylko przychodzimy do Jezusa – Bóg uwalnia z alkoholu, papierosów, narkotyków itp. Są zmiany, które Duch Święty czyni każdego dnia w naszym życiu. Choćby praca nad naszym charakterem. Są zmiany łatwe i trudne, które wymagają procesu i czasu.
Jednak musimy pamiętać, że to Bóg dokonuje przemiany, a naszym zadaniem jest współpracowanie z Nim poprzez pozwolenie na to, aby działał w naszym życiu. Najlepszym i dobrze znanym przykładem jest ta zapisana w 9 rozdziale Dziejów Apostolskich, a dotyczy przemiany Saula z Tarsu.
Jak dążyć do prawdziwej przemiany w naszym życiu? Na to pytanie odpowiedz znajduję w Liście do Filipian 3,13-14. Paweł napisał tak:
„…Zapominam o tym, co za mną, i uparcie sięgam po to, co przede mną: zdążam do celu, do nagrody…”.

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: